Sign upSign up

© 2019–2024 Online Olympiad in Linguistics© 2019–2024 Online Olympiad in Linguistics

Contests

Practice Contest 2020

Problems & Answers

Джерела:

 

Цей тур включає задачі на дві мови з протилежних частин світу. Одна з них належить до дравідійських мов Індії. Дравідійськими мовами розмовляють понад 200 мільйонів осіб у Південній та Південно-Східній Азії. Це шоста в світі мовна родина за кількістю мовців. Інша мова належить до значно меншої родини — макро-же. Остання налічує до 20 мов, котрими розмовляють близько 50 тисяч осіб у Бразилії.

Мови макро-же
Кайнґанґ
Дравідійські мови
Каннада

1. Каннада

Нижче у довільному порядку подано записи вимови 30 чисел мовою каннада. Також наведено самі́ ці числа в порядку зростання:

11, 14, 16, 28, 31, 44, 51, 54, 55, 56, 58, 61, 62, 64, 65,
67, 68, 69, 71, 78, 81, 82, 83, 85, 86, 88, 91, 94, 96, 98.

Завдання 1. Встановіть правильні відповідності:

Завдання 2. Запишіть числами:

Примітка. Ка́ннада — дравідійська мова, поширена у південно-західній Індії, переважно у штаті Карнатака. Налічує біля 45 мільйонів носіїв.

2. Кайнґанґ

Нижче наведено деякі слова та вирази мови кайнґанґ разом із перекладами:

Слово або вираз

Переклад

ema mag

місто

eman

мешкати

epry mag

доро́га

fag pe

соснова гілка

fe

серце, груди

fe mag

сильний

garinh fi

курка

goj

річка

jegmi

стискати

jog

батько

jykre ha

доброта

jykre koreg

розбещеність

kafy

життя, пульс

Слово або вираз

Переклад

kakra

дядько

kavaru pani sor

верблюд

ko ha

смачний

kri

гора, вершина

krin

очолювати

mig

ягуар

monh ko

День індіанців

pani

спина

pyn

змія

regre

два

sin

зменшувати

un si

немовля

vaso

порожнеча

Використовуючи форму нижче, ви можете перевірити, чи деяка комбінація з двох або трьох слів є коректним виразом мови кайнґанґ і якщо так, то як цей вираз перекладається українською. Перекладів окремих слів мови кайнґанґ форма не надає!

Закінчивши вводити словосполучення, ви можете перевірити його, натиснувши на кнопку праворуч від поля введення або на клавішу Enter на клавіатурі.

Завдання 1. Перекладіть українською:

Завдання 2. Перекладіть одним словом мови кайнґанґ кожне з поданих нижче слів. Ви не зможете перевірити свої відповіді до цього завдання за допомогою форми.

Завдання 3. Перекладіть виразом із двох або трьох слів мови кайнґанґ кожне з поданих нижче слів. Свої відповіді до цього завдання ви зможете перевірити за допомогою форми.

Примітка. Кайнґанґ — мова однойменного народу, що проживає у Бразилії. Кайнґанґ належить до мовної родини макро-же та налічує близько 18 тисяч носіїв. Слова в задачі наведено у спрощеному записі.

День індіанців — національне свято Бразилії, під час якого в країні віддають шану корінним народам. У культурі кайнґанґ цього дня прийнято їсти яловичину.

Answer key: hideshow